10 เมษายน 2567 - กิจกรรมรดน้ำขอพรผู้ใหญ่เนื่องในวันสงกรานต์ ประจำปี พ.ศ.2567
10 เมษายน 2567
ผศ.ดร.อัญชลี จันทร์เสม คณบดีคณะมนุษยศาสตร์ พร้อมด้วยผู้บริหาร และบุคลากรสำนักงานคณบดี ร่วมกิจกรรมรดน้ำขอพรผู้ใหญ่เนื่องในวันสงกรานต์ ประจำปี พ.ศ.2567 ณ อาคาร 2 ชั้น 1 คณะมนุษยศาสตร์ ![🤍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1/16/1f90d.png)
![🌸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf0/1/16/1f338.png)
![🌼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9b/1/16/1f33c.png)
![🌻](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1a/1/16/1f33b.png)
![💦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc1/1/16/1f4a6.png)
![💦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc1/1/16/1f4a6.png)
![🌺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/1f33a.png)
![💐](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te3/1/16/1f490.png)
![🍀](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t87/1/16/1f340.png)
April 10, 2024 | Faculty of Humanities
Assistant Professor Dr. Anchalee Jansem, Dean, Executive board members, and staff at the Dean’s Office joined the water-pouring ceremony for blessings in the Thai New Year- Songkran on the 1st floor, Building 2.